Regał na wino – jaki wybrać
Jaki regał na wino, taka wina za spożycie wina? Tego nie wiemy, tego tematu nie podejmujemy. Optujemy raczej za “nie”.
Ale wznieśmy toast! Bo mamy czym, choć nie mamy gdzie przechowywać…
Jednak to żaden problem. Jesteśmy na dobrej drodze do znalezienia odpowiedniego miejsca dla kolekcji butelek wina, czy też do rozpoczęcia całkiem nowej pasji – produkcji tego szlachetnego trunku.
Wino prosto
“Zdrowie”, “zdrówko”, “zdróweczko”!
Trudno dziś odmówić zmoczenia ust wybornym napojem zwłaszcza, jeśli chodzi o czyjeś zdrowie.
Jednak początki tego sformułowania oznaczały bardziej rozwiewanie wątpliwości i nieufności. To gospodarz pił pierwszy, pokazując zgromadzonym, że płyn nie jest zatruty.
Rzymianie szli o krok dalej, stukając się kieliszkami aby ich zawartość miała okazję wymieszać się z procentami współbiesiadników. Podejście trochę jak: “ufam ci, ale nie do końca”. Bardziej ryzykowna strategia, bardziej efektowna.
Można więc powiedzieć, że zasady były proste i wszystkim zanane.
Niektózy bardzo cenią sobie prostotę. Dla takich polecamy szafkę na wino. Cała drewniana, dostępna w różnych kolorach. Schludna, nie prostaczka!
Wino w stopniach
Nie miejmy obaw patrząc na tę szafkę! To nie zawrót głowy! Co najwyżej zawrotna, bo subtelna zmiana. Kieliszkiem wina też można zawrócić (nigdy nie zwróćić), lub po prostu zakręcić. Jeśli po ściankach zaczną spływać niewielkie, powolne stróżki, oznacza to, że wino jest nieźle zakręcone. Bądź, że może nam namieszać w głowie, z powodu większej zawartości alkoholu (czy też cukru…).
Szczegóły
Tak jak do produkcji własnego wina potrzeba ogromu cierpliwości, czasu, dbałości o szczegóły, o czystość, tak stojak na wino z drewna też może o ważności szczegółów przypominać. Na przykład owa osobniczka. Z jednej strony mniej szczegółowy, z drugiej jakby przybliżenie elementu wyżej prezentowanego mebla. Wrażliwa enigma?
Winna układanka
Pamiętając jak ważne jest odpowiednie przechowywanie wina oraz jak różne są przestrzenie i potrzeby, proponujemy całkiem własny, osobiście zaaranżowany układ. Pozwoli na to modułowa szafka na wino. Poznawszy wszelkie możliwości pomieszczenia i dobrawszy adekwatną odpowiedź na pytanie “jaki regał na wino?”, łatwiej zapewnić winnej kolekcji optymalną temperaturę, minimalny poziom nasłonecznienia, jak również trafioną przestrzeń do leżakowania.
Inne opcje
Jeśli powyższe propozycje wydają się w jakikolwiek sposób nieWinne, śpieszymy przedstawić jeszcze kilka. Oto nasi kandydaci:
- Szafka z kolekcji Muszyna – zawodniczka pełna konkretów. Pomieści 45 butelek, a każda może liczyć na indywidualny, niezatłoczony, wręcz vipowski “leżaczek”. To się nazywa poszanowanie przestrzeni osobistej!
- Bufet i regał w jednym – szykowny i wielofunkcyjny, a jednak trochę minimalista. Ugości zarówno butelki, jak i przekąski do wytwornych degustacji.
- Regał i bufet – to dopiero oryginał! Niepozorny marzyciel, któy działa z rozmachem i chętnie przyjmie różnorodność pod swoją pieczę. Już pozbawiony zawartości przykuwa wzrok, a co dopiero wypełniony po brzegi! Brawa dla tego, kto połączył bufet z regałem na wino. Bo przecież napój smakuje lepiej, kiedy brzuch zapełniony, a jedzenie lepiej wchodzi, gdy jest odpowiednio skropione.
Na zakończenie
Do produkcji wina potrzebne są drożdże. Bez nich ani rusz. Równocześnie tu z niczym nie powinno się przesadzać. Mówi się, że lampka czerwonego wina dziennie dobrze wpływa na zdrowie: wspomaga układ krwionośny i niejako zapobiega występowaniu zawałów.
Zaopatrując się w regał na wino polecamy pamiętać więc, że kolekcja może się z czasem rosnąć jak na… drożdżach, natomiast kluczem do produkcji wysokiej klasy wina jest dobry nastaw(ienie)!
Jeszcze nikt nie komentował tego wpisu.