Bufety

Transport gratis

Bufety to meble używane w tradycyjnych domowych mieszczańskich jadalniach do ponad dwustu lat do serwowania jedzenia, prezentowania półmisków i sztućców oraz do przechowywania przedmiotów. Zazwyczaj bufety zbudowane są z dwóch lub trzech oddzielnych części zamykanych osobnymi drzwiami. Wewnątrz tych części znajdują się półki lub szuflady, a całość przykryta jest dużym płaskim, prostokątnym blatem znajdującym się najczęściej na poziomie talii. Część bufetów wyposażona jest w kilka zewnętrznych szuflad lub mini blatów. Niektóre z prezentowanych tu mebli są niższe niż klasyczny bufet ponieważ są to dolne części od kredensów.

Na bufecie  można wygodne ustawiać jedzenie, talerze, kieliszki i karafki, bez konieczności chodzenia do kuchni po każdy z tych przedmiotów z osobna. Bufety są i były produkowane zgodnie z obowiązującymi modami meblowymi, jednak często były to meble o wyszukanych kształtach i licznych ozdobach. Bywały też częścią zestawu mebli –  stołu, krzeseł, kredensu itp wyprodukowanych w tym samym stylu, przy użyciu tych samych materiałów i przez tego samego producenta.

Wyświetlanie 1–20 z 83 wyników

Bufety, tradycyjne meble w nowoczesnym wydaniu

Bufety to meble, które najbardziej kojarzą się z jadalnią. Pojawiają się także w hotelach czy pensjonatach utrzymanych w klasycznym stylu o domowym charakterze. To solidne meble wykonane z litego drewna zdobione okuciami. Najczęściej charakteryzują się dość pokaźnymi gabarytami, dzięki temu z powodzeniem można w nich przechowywać wiele przedmiotów. Pojemne szafki i szuflady to główny atut tradycyjnego bufetu, można w nim wygodnie schować zastawę stołową, sztućce, a także serwetki i obrusy.

Dodatkowo bufety wyposażone są w wygodne blaty, na których można rozstawić wszystkie naczynia i akcesoria niezbędne podczas posiłku. Wysokie drewniane bufety przydadzą się także w jadalniach hotelowych, można na nich wygodnie rozstawić talerze i półmiski z produktami przeznaczonymi na śniadanie dla gości. To rozwiązanie jest nie mniej eleganckie niż tradycyjne stoły spotykane w hotelach.

Eleganckie i funkcjonalne bufety

Bufety dostępne w naszej ofercie występują w różnych wariantach, obok tych wyposażonych w pełne drzwi mamy także egzemplarze przeszklone. Te z powodzeniem spełnią dodatkową funkcję i obok przechowywania pozwolą na ekspozycję eleganckiej zastawy stołowej. Z kolei bufety z samymi szufladami to rozwiązanie idealne do kuchni. Na umieszczonych poniżej szuflad półkach można wygodnie ustawić kosze z warzywami lub pojemniki z mąką, olejem itp. Te utrzymane w prowansalskim stylu bufety wprowadzą do kuchni swobodną atmosferę zachęcającą do kulinarnych eksperymentów.

Blaty bufetów mogą być wykonane z drewna woskowanego lub malowanego na wybrany przez Państwa kolor. Wszystkie nasze meble są produkowane z litego drewna, nie stosujemy płyt MDF, płyt wiórowych ani innych produktów udających drewno. Zależy nam na satysfakcji klientów i na trwałości naszych mebli, dlatego wykonujemy je wyłącznie z materiałów najwyższej jakości. O szczegółach, czyli o tym, z jakiego drewna wykonujemy poszczególne meble, mogą się Państwo dowiedzieć, kontaktując się z nami bezpośrednio, telefonicznie lub mailowo.

Bufety do jadalni i nie tylko

Jeśli zastanawiają się Państwo, czy naprawdę potrzebny jest im bufet, to zapraszamy do obejrzenia naszych mebli w salonach stacjonarnych w Warszawie i Poznaniu. Samodzielne zapoznanie się z bufetami, sprawdzenie, jak są eleganckie i pojemne, pozwoli podjąć decyzję o zakupie. Warto dodać, że bufet, choć z definicji kojarzący się z jadalnią, równie dobrze nadaje się do innych pomieszczeń. W sypialni utrzymanej w stylu prowansalskim bufet z powodzeniem zastąpi bieliźniarkę. W pokoju dziecięcym może być doskonałym miejscem do schowania zabawek, a wygodny blat można wykorzystać jako stolik do rysowania albo miejsce do ustawiania klocków czy układania puzzli.

Bufety o klasycznym kształcie wpisują się doskonale w różnorodne wnętrza, to meble uniwersalne i funkcjonalne. Wybierając meble w naszym sklepie, bez trudu można skomponować zestaw składający się z pasujących do siebie elementów. W dostępnych w naszej ofercie kolekcjach obok bufetów znajdują się witryny, komody, stoły i inne meble, które pozwolą stworzyć wnętrze o wyjątkowym charakterze.