Szafy w stylu vintage

Transport gratis

Szafy w stylu vintage – ponadczasowe piękno

Styl Vintage rządzi się własnymi prawami. Ma wielu zwolenników, którzy cenią go za unikatowość i często ekstrawaganckie formy, które trudno spotkać w modernistycznych i nowoczesnych elementach wyposażenia. W naszym salonie Boutique Pierrot znajdą Państwo szeroki wybór mebli nawiązujących do dawnych epok, które doskonale odwzorowują stary, piękny styl. Wśród nich najpopularniejsze są szafy vintage, pełne niezwykłego uroku.

Wyświetlanie jednego wyniku

Pomimo faktu, iż szafy w stylu vintage wyglądają, jakby były przeniesione z dawnych wieków do teraźniejszości, to doskonale odnajdują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Aktualnie panuje moda na aranżację z dodatkami elementów w stylu vintage i retro, które przełamują minimalistyczną surowość i modernistyczną prostotę, jednocześnie wprowadzając do wnętrz odrobinę ciepła i przytulności.

Szafa vintage – praktyczny i stylowy element wyposażenia

Każda szafa vintage dostępna w naszej ofercie charakteryzuje się solidnym wykonaniem i dbałością o detale, co w efekcie pozwoliło uzyskać idealne meble przeznaczone do sypialni, salonu, bądź przedpokoju. Szafa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia w każdym domu i mieszkaniu, gdyż należy do najbardziej pojemnych mebli, które idealnie sprawdzają się do przechowywania odzieży, obuwia, tekstyliów domowych i innych akcesoriów.

Prezentowane szafy w stylu vintage to doskonały wybór, nie tylko ze względu na atrakcyjny design, ale również ciekawe rozwiązania zwiększające komfort użytkowania i funkcjonalność każdego mebla. Półki i wieszaki pozwalają w należytym ładzie i porządku przechowywać ubrania, które nie są narażone na nieestetyczne załamania, dzięki czemu po wyjęciu z szafy nadają się od razu do założenia.

Szafy w stylu vintage – charakterystyczne cechy

Szafy w stylu vintage prezentują się bardzo elegancko i doskonale uzupełniają każde wnętrze. Ich znakiem rozpoznawczym są drobne detale, które znakomicie wpływają na podkreślenie uroku całej bryły. Do ich cech charakterystycznych należą piękne rzeźbienia widoczne na drzwiach, dekoracyjne gałki, a także toczone nóżki nadające lekkości i finezji dość masywnym formom. Wszystkie z wymienionych szczegółów perfekcyjnie oddają klimat dawnych lat, co jest niezwykle istotne w przypadku stylu vintage.

Co ważne, każda szafa vintage najlepiej odnajdzie się w połączeniu z meblami antycznymi, które charakteryzują się postarzaniem powierzchni i widocznymi śladami zużycia, które możemy wykonać na zamówienie poprzez przeprowadzenie różnych zabiegów na litym drewnie. Jest to jednocześnie rodzaj bardzo wytrzymałego materiału, który dzielnie znosi długie lata intensywnego użytkowania. Lite drewno jest także trwałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu prezentowane szafy w stylu vintage stanowią wieloletnią inwestycję.

Na Państwa zamówienie możemy powierzchnie mebli szczotkować, bielić, patynować i woskować – w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Tym samym jesteśmy w stanie spełnić wszelkie wymagania i przyczynić się do stworzenia harmonijnie urządzonych wnętrz domowych.