Kwietniki prowansalskie

Dla miłośników kwiatów, idealnym rozwiązaniem są kwietniki prowansalskie, które swoim wyglądem zdobiły dawne altany, ogrody i tarasy letnie. Ogólnie, wpasowują się w styl retro, który cechowała widoczna elegancja. W ofercie naszego sklepu, znajdą Państwo szeroki wybór różnorodnych kwietników prowansalskich i nie tylko. Oferowane przez nas produkty są niezwykle romantyczne i ponadczasowe. Widoczne przetarcia, dominująca biel lub czerń, czy różne odcienie brązów będą pięknie komponować się z kwietnikiem prowansalskim. Dzięki produktom o najwyższej jakości możemy ułatwić Państwu powrót do przeszłości i tym samym uzyskać wyjątkowy klimat ogrodu. Służymy profesjonalnym doradztwem z zakresu wyboru odpowiednich produktów. Pomożemy również dobrać różnorodne kwietniki w stylu prowansalskim tak, aby stworzyć pasującą do siebie całość.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kwietnik prowansalski - na co zwrócić uwagę?

Zapach kwiatów wpływa na nas kojąco, a ich nieskazitelny urok, ozdabia piękne alejki własnych ogrodów. Odpowiednio dopasowany kwietnik prowansalski ma za zadanie eksponować nasze rośliny i podkreślać indywidualny charakter ogrodu. Zresztą, ze względu na jakość wykończenia i zwracania uwagi na najmniejsze detale, kwietniki w stylu prowansalskim sprawdzą się również w domu. Wszystko zależy od naszego pomysłu i wizji końcowej. Kwietniki dzielimy na wiszące i stojące. Najważniejsze to zaaranżować miejsce, zgodnie ze swoim gustem. Przecież najbardziej zależy nam na dobrym samopoczuciu i estetyce. Coraz częściej widać, że klienci wracają do wyboru postarzałych rowerów, które pełnią funkcję kwietnika i miejscowej dekoracji. Zawsze dobrym wyborem jest zakup prostych,  drewnianych drabin, na których możemy układać w różnych formacjach nasze okazy kwiatowe. Kwietnik w stylu Prowansji to eksponat, który najczęściej wykonany jest z naturalnych materiałów. Metal oraz drewno to baza, która efektownie podkreśla urok bujnej roślinności. W tym wypadku nie ma miejsca na plastik!

Kwietnik w stylu prowansalskim - aranżacja na medal

Ogród prowansalski większości kojarzy się z południem Francji. Stworzenie lekkiej, ale zarazem eleganckiej przestrzeni, nie do końca jest dla wszystkich jasne i proste. Charakter miejsca jest subtelny, czasami dość chłodny. Na pewno warto zdecydować się na białą ławeczkę w ogrodzie i dużą ilością lawendy. To są podstawowe znaki rozpoznawcze stylu prowansalskiego. Wracając jednak do wyeksponowania roślin doniczkowych, należy pamiętać, że kwietnik w stylu prowansalskim powinien współgrać z otoczeniem. Niekiedy będzie on kojarzył się z antycznymi elementami tj. rzymskie kolumny, które są świetnym stojakiem na wyeksponowanie rośliny z długimi, zwisającymi liśćmi. Klasycznym wyborem będzie zawsze ażurowy kwietnik ze zdobieniami, który będzie uatrakcyjniał taras w sezonie letnim.  Wybór odpowiednich dodatków do ogrodu jest szeroki. Istotne jest aby zdecydować się na produkt, który podkreśli atuty miejsca. Styl prowansalski to romantyzm, dlatego warto skupić się na klasycznych kształtach i naturalnych surowcach aby podczas użytkowania kwietniki w stylu prowansalskim pięknie się prezentowały.