Sekretarzyki

Transport gratis

Sekretarzyk – ta nazwa pochodzi z francuskiego secretaire, a wcześniej z łaciny secretum, nawiązując znaczeniem tego słowa do sekretów korespondencji zawartych w listach i pismach przechowywanych w jego wnętrzu.  W Polsce wyróżniamy też sekreterę, wysoki najczęściej dwuczęściowy mebel, zawierający w swej górnej części półki na książki, a w dolnej biurko do pisania i szereg szufladek zamykanych uchylnym blatem. Sekretarzyk zazwyczaj jest meblem drewnianym o umiarkowanych rozmiarach, o bardzo osobistym charakterze, często zamykany, niedostępny dla innych domowników. Bywa wyposażeniem sypialni, salonu, w większej wersji można go ustawić w domowym biurze. Kształty sekretarzyków są bardzo różne, często w postaci małego stolika z nadstawką z szufladkami umieszczoną na blacie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Stylowy sekretarzyk

Miłość do wyjątkowego stylu sprawiła, że projektanci Boutique Pierrot sięgnęli po wyjątkowe inspiracje. Prowansalskie sekretarzyki charakteryzują się niezwykłą formą, która od razu przyciąga oko. Smukłe, długie nogi często są wygięte na kształt fali, by dodać sekretarzykowi jeszcze większej smukłości. Całość zwieńczona jest prostym blatem, pod którym znaleźć można szuflady – mniejsze i większe, w zależności od modelu. Posiadają one eleganckie uchwyty, stylizowane na dawną modłę. Po tych stylowych sekretarzykach widać inspirację starymi, antycznymi meblami, których doskonałość formy i staranność wykonania były doceniane przez lata nie tylko w Polsce. Różnica w formach, w jakich występują one w katalogu sklepu Boutique Pierrot, oferuje Państwu możliwość eksperymentowania z dopasowaniem ich do pokoju. Ich wygląd stanowi zbiór zalet, których główną domeną jest lite drewno, z którego zostały wyprodukowane. Surowiec ten wprowadza przyjemne ciepło do domu niezależnie od tego, w jakim kolorze zostanie przedstawiony.

Stylowy sekretarzyk to gwarancja funkcjonalności

Stylowy sekretarzyk to nie tylko wyjątkowa ozdoba. Stanowi on mebel, który posłuży przez lata, i na którym mogą Państwo swobodnie wykonywać swoje codzienne obowiązki. W dawnych czasach służył on głównie do kontrolowania korespondencji, dlatego większość szuflad była zamykana. Dziś stanowi bardzo dobrą alternatywę dla biurka ze względu na wygodną powierzchnię pracy. Sekretarzyk stylowy występuje z wygodnymi, przestronnymi szufladami, często również półkami, na których będą mogli Państwo układać dokumenty. Różnią się one od siebie powierzchnią (szerokością i długością), ilością i wielkością szuflad oraz półkami. Stworzony z litego drewna sekretarzyk jest wytrzymały i niezwykle reprezentacyjny. Cechuje go bardzo duża odporność na uszkodzenia mechaniczne.