Otomany prowansalskie

Otomany prowansalskie to tureckie sofy, kanapy z wałkami bocznymi zamiast poręczy czy miękkiego oparcia. Są wyściełane i oferowane wraz z wygodnymi, wysokiej jakości poduszkami. Najczęściej są tapicerowane materiałem, na przykład poliestrem, rzadziej skórą. Z wyglądu przypominają często dużą pufę. Jest to połączenie sofy z szezlongiem. Mogą zastąpić uniwersalne kanapy czy te z narożnikiem. Zapewniają oryginalny akcent w wystroju oraz wypełniają wnętrze. Jest to mebel z długą tradycją, elegancki, przeznaczony do salonu, gabinetu, holu czy poczekalni. Z łatwością wpasuje się w nowoczesne trendy aranżacyjne oraz zapewni przyjemne doznania. Otomany w stylu prowansalskim są dostępne w kształcie kwadratowym lub prostokątnym, co świadczy o ich wysokiej funkcjonalności. Te okrągłe sprawdzą się równie dobrze w ogrodzie lub na tarasie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Zastosowanie otomana prowansalskiego

Otoman prowansalski może służyć jako mebel przeznaczony do leżenia lub siedzenia zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich gości. Równie dobrze sprawdzi się jako miejsce do odłożenia np. czytanej książki. W sypialni może pełnić natomiast rolę ławy, na której położysz przed snem biżuterię i inne drobiazgi. Otomany utrzymane w stylu prowansalskim są więc wielofunkcyjne, a dodatkowo stanowią element dekoracyjny pomieszczenia. Często posiadają wbudowany schowek, gdzie można przechowywać różne przedmioty, w tym ubrania i bieliznę, nie pozostawiając ich w domu na widoku. Spełniają zatem funkcję porządkową, dzięki której każda rzecz będzie miała swoje miejsce, a Ty będziesz osobą zorganizowaną. Taka kanapa turecka na smukłych nóżkach ociepli daną aranżację i stworzy przytulną, domową atmosferę.

Zalety otomana w stylu prowansalskim 

Otoman w stylu prowansalskim posiada ich wiele. Jedną z nich jest wytrzymałość. Sprawia to, że jest to produkt, który, raz zakupiony, posłuży na lata. Dodatkowo obicie otomana prowansalskiego nie wymaga częstego czyszczenia ze względu na użyty w nim materiał. Jest też niezwykle odporny na przetarcie tkaniny, przez co nie musisz martwić się o zastąpienie go z czasem innym meblem. Jest ponadto niesamowicie miły w dotyku i pasuje do wielu mebli, które planujesz wstawić do pomieszczenia. Chętnie jest wykorzystywany nie tylko w domu, ale również przestrzeniach biznesowych. Jako połączenie niskiego fotela i leżanki służy jako siedzisko lub sofa do odpoczynku. Zawdzięcza to swojej nieco wydłużonej formie. Kojarzy się z prestiżem i wysokim komfortem użytkowania. Osadzony na cienkich nóżkach  otoman prowansalski nadaje przestrzeni biurowej lekkości i zwiewności. Zdarza się, że ma cztery, a nawet sześć nóżek, przez co jest meblem wyjątkowo stabilnym. Wpasowuje się świetnie w styl industrialny lub retro, nadając ponadczasowego charakteru. To wszystko sprawia, że otomany prowansalskie zachwycą niejedną osobę. Zaopatrzyć można się w nie także w celu urozmaicenia klasycznego wystroju. Twoi klienci na pewno docenią Twój gust i otwartość na nowoczesność.