Kredensy prowansalskie

Stylowe meble zaprojektowane z myślą o kuchni, ale równie dobrze prezentujące się w jadalni lub salonie. Kredens w stylu prowansalskim jest niezwykle funkcjonalny, a jednocześnie w niebanalny sposób elegancki. Cechuje go prosta, solidna konstrukcja, niekiedy subtelnie zdobiona. Kredens pokrywany jest farbą w jednym z typowych dla mebli prowansalskich stonowanym, ciepłym kolorem. Doskonale wkomponuje się we wnętrza urządzone w stylach francuskim i shabby chic. W zależności od pomieszczenia, w którym się znajduje, może służyć do przechowywania i ekspozycji zastawy, ulubionej porcelany, książek, albumów, rodzinnych fotografii czy pamiątek.

Wyświetlanie 1–20 z 43 wyników

Kredens prowansalski w różnych odsłonach

Dostępne w sklepie Boutique Pierrot kredensy prowansalskie wykonane są z litego drewna, bez użycia materiałów drewnopodobnych, sklejek czy płyt wiórowych. W naszej ofercie posiadamy kredensy o różnej budowie, wymiarach, oraz liczbie przegród. Dwuczęściowe składają się najczęściej z komody (z szufladami i drzwiczkami otwieranymi klasycznie lub przesuwnie) oraz ustawionej na niej przeszklonej witryny. Większość witryn standardowo posiada tylną ścianę - często wykonaną z łączonych pionowych desek, co nadaje meblowi jeszcze więcej sielskiego, prowansalskiego charakteru. Oferujemy jednak również kredensy otwarte - bez szyby od frontu i ściany z tyłu mebla. Kredensy prowansalskie jednoczęściowe to stylowe niskie, ale szerokie komody. Wiele komód stanowiących razem z witryną kredensy dwuczęściowe jest dostępna również osobno w zakładce „Bufety, niskie komody”. Kredens reprezentujący styl prowansalski może być różnej wielkości. Dostępne w naszym sklepie modele mają szerokość od 100 cm do 180 cm. Natomiast ich wysokość sięga od 85 cm (w przypadku kredensów jednoczęściowych) do nawet 240 cm (dwuczęściowe). Dzięki takiej różnorodności tych mebli łatwiej będzie Państwu znaleźć kredens, którego wymiary będą pasować do konkretnego wnętrza (na przykład wąski model może zgrabnie wpasować się w lukę między innym meblem a ścianą). Budowa kredensów w stylu prowansalskim jest zwykle dość prosta, ale jednocześnie elegancka, co jest cechą charakterystyczną rustykalnego stylu południowej Francji. Ewentualne zdobienia są subtelne, dalekie od przepychu. Należą do nich ornamentalne gzymsy, stylizowane, minimalistyczne rzeźbienia na fasadzie lub drzwiczkach, czy dekoracyjnie wygięte nóżki.

Kredensy prowansalskie - wiele możliwości wykończenia

Zgodnie z życzeniem klienta, zamówiony kredens prowansalski pomalujemy na kolor wybrany z szerokiej palety stonowanych, przygaszonych barw natury - typowych dla stylu prowansalskiego. Wnętrze witryny może zostać pokryte farbą o innym kolorze, np. w ciemniejszym odcieniu barwy, którą mebel jest pokryty z zewnątrz - rezultat takiego zabiegu jest bardzo efektowny i wspaniale oddaje styl dawnej prowansalskiej wsi.Pozostałe dostępne sposoby wykończenia to woskowanie, szczotkowanie, patynowanie i postarzanie mebla. Nałożenie patyny na pomalowaną powierzchnię nada jej bardziej intensywny, czasem nieco ciemniejszy kolor. Postarzanie polega na tworzeniu przetarć aż do surowego drewna (w szczególności na krawędziach mebla). Przetarcia mogą być lekkie lub mocne - te drugie są  charakterystyczne dla stylu vintage. Ostateczna cena kredensu w stylu prowansalskim jest uzależniona od sposobu jego wykończenia.