Meble drewniane

Transport gratis

Bogaty asortyment dostępny dla Państwa na tej stronie obejmuje m.in. kolekcję designerskich mebli Boutique Pierrot. Różnorodność mebli, jakie oferujemy naszym klientom sprawia, że dajemy Państwu możliwość swobodnego umeblowania według własnych preferencji całych pomieszczeń, od kuchni po sypialnię. Niezwykły styl, w jakim tworzone są oferowane meble sprawia, że stanowią one piękną bazę każdego domu, apartamentu czy pokoju hotelowego. W naszym katalogu znajdują się zarówno całe komplety mebli drewnianych prostych, o klasycznym stylu, jak i kolonialnych czy bielonych oraz unikalne, pojedyncze modele, które pozwalają na eksperymentowanie z wyglądem pokoi oraz stworzenie w nich zupełnie nowego klimatu. Proponujemy również ciekawe i oryginalne dodatki do wystroju, jak i pełniące funkcje użytkowe, takie jak lampy czy lustra. Nasze meble tworzone są z litego drewna, co ma bezpośrednie przełożenie na ich dużą wytrzymałość oraz naturalne piękno, jakim się charakteryzują.

Wyświetlanie 1–20 z 1962 wyników

Klasyka czy kolonializm? Jakie meble drewniane wybrać?

Styl kolonialny rozwinął się najbardziej w czasach wiktoriańskich. Jest niesamowitym połączeniem ciężkich, drewnianych mebli, do których wykonania wykorzystywano także egzotyczne gatunki, z delikatnymi dodatkami i subtelnymi dekoracjami. Bardzo często mieszany jest ze stylem indonezyjskim, południowoamerykańskim czy afrykańskim. Ciepłe i ciekawe elementy wystroju wnętrz z tych trzech nurtów przełamują ciężkość kolonialnych mebli i dodają przyjemnej dla oka gracji całemu pomieszczeniu. Styl kolonialny rozwinął się głównie dzięki Brytyjczykom w XIX wieku i od tamtej pory stanowi pewien rodzaj klasyki w orientalnym wydaniu. Meble drewniane kolonialne ze względu na swoje gabaryty lubią być stawiane w dużych, obszernych pomieszczeniach - bardzo mocno dominują wnętrze i stają się jego głównym motywem przewodnim. Warto wiedzieć, że wprowadzają również romantyczny nastrój do pomieszczeń. W Boutique Pierrot meble kolonialne tworzymy z litego drewna, wiernie oddając całe założenie tego stylu.

Meble drewniane - różnica w stylach

Styl klasyczny jest naturalnym przeciwieństwem kolonialnego. Znajdziemy w nim meble o delikatniejszej, lekkiej formie, najczęściej w jasnych i ciepłych kolorach. W stylu klasycznym występują meble zarówno w wydaniu prostym, bardziej podchodzącym pod nowoczesny, jak i utrzymane bardziej w wysublimowanym i nieco dekoracyjnym. Stawiamy w nim na równowagę i wyważenie. Meble w stylu klasycznym prezentują sobą uspokajającą, prostą symetrię. Mogą łączyć zarówno elementy naturalnego, litego drewna, jak i ciemniejsze odcienie, tworząc łagodny dla oczu kontrast. Złote dodatki również są tu mile widziane. Styl ten rozwija się już w Europie od setek lat i cały czas ewoluuje. Wciąż więc nie brakuje zwolenników mebli utrzymanych w stylu klasycznym, bowiem wciąż potrafią pięknie dopasować się do wielu aranżacji.

Bielone meble drewniane i ich wyjątkowy styl

Meble drewniane bielone są niezwykłym dodatkiem do pomieszczeń. Pozwalają stworzyć przestrzeń jasną i przejrzystą, o wyjątkowej atmosferze. To meble niezwykle oryginalne i ciekawe, przyciągające zwłaszcza wielbicieli bardziej surowych wnętrz, ale też indywidualnych oraz designerskich. Białe meble są klasycznym dodatkiem do wnętrz prowansalskich, stanowiąc ich podstawę, jak i angielskich. Ze względu na swoje ciepło, będą również komponowały się we wnętrzach klasycznych, a pojedyncze mogą stanowić dobre przecięcie dla ciężkiego wnętrza kolonialnego. Cechuje je lekkość oraz gracja formy. Zazwyczaj posiadają zdobione uchwyty oraz są dodatkowo ozdobione delikatnymi żłobieniami. Znajdą w nich Państwo przepiękne witryny do ekspozycji cennych pamiątek czy przedmiotów kolekcjonerskich. Dzięki temu, że tworzymy je z litego drewna, posiadają wyjątkowy urok i naturalny wdzięk. Tworzą niezwykle stylowe i niepowtarzalne wnętrze każdego rodzaju, najlepiej komponując się w kuchni oraz sypialni. Są wygodne w codziennym użytkowaniu ze względu na liczne szuflady oraz szafki.