Fotele w stylu retro

Wybór odpowiedniego fotela może stać się naprawdę poważnym wyzwaniem. Większość osób skupia uwagę na tym, aby taki fotel był funkcjonalny oraz dopasowany i wpisywał się w ramy indywidualnych potrzeb. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na wygląd wizualny, ale także na parametry użytkowe. To właśnie możliwości funkcjonalne zapewniają podwyższony komfort, a także swobodę podczas eksploatacji. Natomiast wzornictwo jest indywidualną kwestią, więc zarówno fotele w stylu retro, jak i w innym cieszą się dużą popularnością. Jednak my skupimy uwagę na tym, dlaczego warto wybrać te kreowane we wspomnianym stylu.

Wyświetlanie 1–20 z 31 wyników

Powrót do mody - fotele w stylu retro

Coraz częściej zaczyna powracać się do starej mody, czyli do foteli w stylu retro. Prezentują się one doskonale w industrialnych, eklektycznych, ale także modernistycznych wnętrzach. Fotel w stylu retro charakteryzuje się prostą konstrukcją, drewnianą ramą i smukłymi nogami. Zazwyczaj przyjmuje on nietypowy kształt, który mają tapicerowane siedziska, a także podłokietniki. Takie siedziska są wygodne, minimalistyczne, ale także pozwalają na dostosowanie kolorystyki, a także wzoru obicia według swoich upodobań.

Fotel retro - gdzie się sprawdzi?

Fotel w stylu retro jest doskonałą opcją dla zwolenników oryginalnych kształtów, a także intensywnych kolorów. Nie ma żadnej przeszkody, aby kontrastował on z innymi elementami aranżacji. Jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest osobista preferencja. Tapicerka zarówno welurowa, jak i aksamitna zasługuje na specjalną uwagę. Te materiały są miękkie, a także przyjemne w dotyku, co sprawia wrażenie większej przytulności. Należy zapamiętać, że tego rodzaju materiał trzeba regularnie wyczesywać. Ta prosta czynność jest w stanie zapewnić dłuższy czas użytkowania fotela Styl retro jest także kojarzony z niebanalnymi wzorami. Osoby, które nie chcą wywołać efektu przepychu, powinny połączyć taki wyrazisty fotel ze stonowanymi meblami i dekoracjami. Taki zabieg jest ważny szczególnie w niewielkim pomieszczeniu. Właściciele przestronnego mieszkania nie muszą się tym martwić. Wręcz przeciwnie - mogą pozwolić sobie na więcej. 

Oferta sklepu meble-prowansalskie.pl - fotele w stylu retro

W ofercie naszego sklepu meble-prowansalskie.pl mamy do zaoferowania dwa rodzaje foteli w stylu retro: fotel tapicerowany z oparciami TNC7301-I oraz fotel tapicerowany TNC7301-LC. Przy zakupie tych produktów istnieje możliwość wybrania tkaniny lub skóry, która znajduje się w zestawie dostępnych kolorów na naszej stronie. W przypadku oferty foteli retro transport zostanie dokonany całkowicie za darmo. Aktualnym terminem realizacji zamówienia tych produktów jest okres ośmiu tygodni. Forma płatności jest rozdzielona na dwie opcje. Można dokonać całkowitej opłaty przy zamówieniu lub zadatku w wysokości czterdziestu procent, natomiast resztę reguluje się przed dostarczeniem fotela w stylu retro do domu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z innymi produktami znajdującymi się w asortymencie naszego sklepu, a także do późniejszych zakupów.