Fotele w stylu vintage

Moda lubi powracać. Aktualnie z meblami w stylu vintage, czyli tymi, które inspirowane są latami pięćdziesiątymi, sześćdziesiątymi i siedemdziesiątymi, będącymi często elementami wyposażenia wielu domów. Ku zdziwieniu coraz częściej widuje się ludzi chodzących po antykwariatach, a to właśnie dlatego, że meble, a dokładniej w tym wypadku fotele w stylu , znajdują zastosowanie w domach, mieszkaniach, które czasami stają się prawdziwą wizytówką wnętrza.

Wyświetlanie 1–20 z 31 wyników

Z czego wykonywane są fotele w stylu vintage?

Fotele w stylu vintage wykonywane są najczęściej z połączenia tkaniny oraz drewna. Meble vintage nawiązują do różnych stylów. Dlatego też te fotele mogą stać na metalowych nóżkach i zostać pokryte skórą naturalną lub ekologiczną. Wtedy można takiego fotela użyć w przeróżnych aranżacjach, na przykład w pomieszczeniach loftowych, czy też country. Meble, które mają białą podstawę oraz tapicerkę w kwiatowe wzory, dobrze odnajdują się w pomieszczeniach romantycznych, a także prowansalskich. Fotele w stylu vintage pasują nie tylko do salonów, ale także nowoczesnych wnętrz.

Który fotel vintage lepszy? Stylizowany czy inspirowany?

Warto zastanowić się nad tym czy wybrać stylizowany, czy inspirowany fotel vintage. Stylizowany fotel vintage jest tworzony współcześnie, ale za wszelką cenę ma przypominać antyki. Zdobienia, kształty oraz kolory są odwzorowane w punkt. Natomiast inspirowany fotel vintage czerpie inspiracje z mebli sprzed epok, ale stara się łączyć je z nowoczesnymi elementami. Dobrym przykładem jest fotel uszak. Nawiązuje do dawnych, masywnych mebli.

Wykorzystanie fotelu w stylu vintage

Jednym ze znakomitych pomysłów, do którego warto wykorzystać fotel w stylu vintage, jest przykładowo stworzenie kącika do czytania w wybranym pomieszczeniu w domu. W takim położeniu ten element będzie bardziej widoczny niż w komplecie z resztą mebli. Nieważne, jaki model fotelu w stylu vintage wybierzesz - każdy z nich zapewni lepszy komfort podczas jesienno-zimowego czytania książek. Taki fotel może być po prostu meblem wypoczynkowym, przeznaczonym do odpoczynku po ciężkim dniu. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się w pojedynkę lub w kompozycji sofy czy też nowoczesnego stolika.

Oferta sklepu meble-prowansalskie.pl - fotele w stylu vintage

W asortymencie naszego sklepu meble-prowansalskie.pl mamy do zaoferowania dwa rodzaje foteli w stylu vintage: fotel tapicerowany z oparciami TNC7301-I oraz fotel tapicerowany TNC7301-LC. Przy zakupie tych produktów istnieje możliwość wybrania tkaniny lub skóry, która znajduje się w zestawie dostępnych kolorów na naszej stronie. Można wybrać zarówno materiał, jak i kolor obicia. W przypadku oferty foteli vintage transport zostanie dokonany całkowicie za darmo. Aktualnym terminem realizacji zamówienia tych produktów jest czas ośmiu tygodni. Forma płatności jest rozdzielona na dwie opcje. Można dokonać całkowitej opłaty przy zamówieniu lub zadatku w wysokości czterdziestu procent, natomiast reszta regulowana jest przed dostarczeniem fotela w stylu retro do domu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z innymi produktami znajdującymi się w ofercie naszego sklepu, a także do późniejszych zakupów.