Ławki prowansalskie

Każdy mebel ma określone zastosowania. Ławki, również te w stylu prowansalskim, wyróżniają się różnorodnością. Efektem jest to, że każdy typ ławki wykorzystuje się w innych wnętrzach i do różnych celów. W naszej ofercie znaleźć można ławki do holu z półkami na buty i inne drobiazgi, a także ławkę do altany oraz salonu. Można się na nich zrelaksować, odpocząć, a nawet przyjąć gości. Ławki prowansalskie mają też czysto praktyczne zastosowanie – mogą służyć dzieciom, jako siedzenie podczas ubierania np. butów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Eleganckie ławki w stylu prowansalskim

Bez względu na to, jaki styl wybierze się w aranżacji wnętrza ważne jest, aby wśród mebli znalazły się takie, na których można usiąść, zrelaksować się, poczekać na coś lub po prostu posiedzieć z kimś bliskim. Również wnętrza prowansalskie powinny mieć takie wyposażenie. Styl ten charakteryzuje spokój, stonowana i jasna kolorystyka oraz praktyczny charakter. Wszystko to sprawia, że odpoczynek w tym miejscu jest wspaniałą opcją. Dobrze jest, kiedy taki salon zdobi ławka prowansalska. Meble te wykonujemy z drewna, co nadaje im naturalności, a kolorystyka wyśmienicie sprawdza się w gustownych, stonowanych wnętrzach Prowansji i każdym, które do tego klimatu nawiązuje. Jednocześnie nasze ławki są tak różnorodne, że każda przypadnie do gustu komuś innemu. Każdy natomiast znajdzie idealny model dla siebie.

Ławka prowansalska - do jakich wnętrz?

W naszym asortymencie są ławki o różnych kształtach, proste i zdobione, a dodatkowo oferujemy różne kolory. Dopasowanie ławek do wystroju wnętrza nie sprawi zatem problemu. Te eleganckie meble w stylu nawiązującym do klimatu Prowansji wyśmienicie sprawdzają się w wielu jasnych i przestronnych pomieszczeniach. Ich delikatność nadaje wystrojowi spokojnego charakteru i czyni go niezwykle przytulnym. W takim pokoju każdy lubi spędzać czas. To powoduje, że niezbędna jest ławka w stylu prowansalskim, na której można usiąść z książką lub filmem i ulubionym napojem. Takie zadania spełniają ławki do salonu. Natomiast te przeznaczone do holu mają zupełnie inny charakter. Są przede wszystkim po to, aby ułatwić zakładanie obuwia, zapewniając podparcie.  Te ławki prowansalskie posiadają szafki i szuflady, w których można schować część przydatnych w korytarzu przedmiotów lub wstawić buty, których się aktualnie nie nosi (np. zimowe latem). Warto przy wyborze ławki brać pod uwagę wielkość pomieszczenia. W małym holu lepiej postawić nieduże meble w jasnych kolorach, aby optycznie zwiększyć przestrzeń.

Ławki prowansalskie nie tylko do domu

Ławki można wykorzystać na różne sposoby, a każdą z nich ustawić w innym pomieszczeniu. I, choć najczęściej pojawiają się w domu, to nie muszą tam być. Ławki w stylu prowansalskim doskonale pasują do hoteli, pensjonatów, a także kancelarii prawniczych i biur. Wtedy lepiej wybierać egzemplarze ozdobniejsze i takie, na których można wygodnie usiąść. Ozdobiona nimi poczekalnia, czy wnętrze pokoju hotelowego stają się przytulne i ciepłe. Do tak urządzonej firmy każdy chętnie wróci.