Krzesła prowansalskie

Stylowe i eleganckie, a jednocześnie zachwycające lekką prostą konstrukcją – krzesła w stylu prowansalskim pięknie wpasowują się we wnętrza zaaranżowane w stylach rustykalnym i shabby chic. Mogą jednak także stanowić swoisty kontrapunkt dla nowoczesnych mebli w pomieszczeniach urządzonych w bardziej modernistycznym stylu. 

Wyświetlanie 1–20 z 50 wyników

Krzesła w stylu prowansalskim - połączenie francuskiej elegancji, domowego ciepła i funkcjonalności

Krzesła prowansalskie, podobnie jak inne meble nawiązujące do tego stylu, wprowadzają do wnętrza, w którym się znajdują rodzinną, ciepłą i nostalgiczną atmosferę. Ich konstrukcja jest na rustykalny sposób prosta, a jednocześnie w niewymuszony sposób elegancka. Krzesła w stylu prowansalskim, choć różnorodne, charakteryzują się kilkoma wyraźnymi cechami wspólnymi. Między innymi smukłą sylwetką czy gładkimi, zaokrąglonymi brzegami. Subtelnie ozdobne oparcia mają najczęściej budowę ażurową. Nogi, tuż pod siedziskiem lub niżej, spięte są charakterystycznymi łączeniami, czyli poprzeczkami, które mogą być zarówno proste, jak i gięte w łuki. Wszystkie te cechy nadają w rezultacie krzesłom prowansalskim niebanalny i ciekawy wygląd. Jednak piękno mebla to nie wszystko, równie ważne są walory funkcjonalne. A styl prowansalski może się poszczycić również nimi. Ze względu na wysokie, często profilowane oparcia i mocną konstrukcję nóg oraz siedziska, krzesła prowansalskie są bardzo wygodne i stabilne.

Krzesła prowansalskie z naturalnych materiałów i w stonowanych kolorach

Naturalne tworzywa wykorzystywane do produkcji mebli to jeden ze znaków rozpoznawczych stylu prowansalskiego. W naszej ofercie znajdą Państwo krzesła wykonane z litego drewna, pasujące do domowej kuchni i jadalni, ale także do stylowego hotelu, restauracji czy pensjonatu. Dzięki wykorzystaniu tak trwałego i solidnego materiału krzesła prowansalskie to, mimo lekkiej budowy, wytrzymałe i odporne na zniszczenia meble, które będą Państwu służyć przez długie lata. Ponadto lite wygładzone drewno bardzo łatwo jest utrzymać w czystości. Podobnie jest w przypadku ogrodowych krzeseł w stylu prowansalskim, które wyplatane są z naturalnego ratanu. Kolejna cecha krzesła wpisującego się w styl prowansalski to charakterystyczna stonowana kolorystyka. W palecie barw, którymi na życzenie klienta malujemy meble prym wiedzie biel a zaraz po niej kolory ziemi, czyli brązy szarości, beże i zgaszone zielenie. Ale nie tylko - znajdą tu Państwo także błękity przypominające wody Morza Śródziemnego, słoneczną żółć czy ciepłe róże nawiązujące do pól lawendowych, z których słynie Prowansja. Aby nadać krzesłom prowansalskim jeszcze więcej charakteru, nasi specjaliści mogą zgodnie z Państwa życzeniem wizualnie je postarzyć, tworząc na ich powierzchni autentycznie wyglądające przetarcia (subtelne lub mocniejsze - według preferencji klienta), czy też nakładając stylową patynę. Dzięki tym zabiegom meble zyskają wygląd autentycznych antyków.