Stoły prowansalskie

Wybór i zakup idealnego stołu prowansalskiego nie jest prosty. W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad kształtem, kolorem oraz tworzywem. Najczęściej jednak decydujemy się na stół prowansalski wykonany z drewna, który będzie głównym elementem wystroju jadalni bądź kuchni. Styl prowansalski uznany jest powszechnie za esencję nieco wiejskiego klimatu, z południa Francji. Wiele inspiracji wyniesionych jest właśnie z okolic Prowansji. Wykorzystując naturalne surowce tj. drewno, metal i wiklinę, kreujemy modne od kilku sezonów nowoczesne, a zarazem proste wnętrza. Niektóre propozycje meblowe mogą wydać się nawet lekko surowe, ale w pamiętajmy, że w prostocie tkwi ponadczasowość. Stoły prowansalskie najczęściej malowane są na świetliste kolory. Głównie stosowana jest różnorodna biel, czerń i brązy. Dodatkowo plusem jest, że odcienie pasteli tj. np. mięta, lawenda czy jasny odcień szarości również mają szerokie zastosowanie w kreowaniu stylu prowansalskiego

Wyświetlanie 1–20 z 54 wyników

Stół prowansalski - jaki wybrać?

Wszystkie oferowane przez nas stoły prowansalskie są odpowiednio postarzane, stylizowane na antyczne i charakterystycznie przecierane. W zależności od gustu, nasi klienci mogą dobrać dodatki zgodnie z ich indywidualną wizją. Wyposażając jadalnię, nie może zabraknąć stołu prostokątnego lub okrągłego. Nóżki mogą być proste lub toczone. Stół prowansalski powinien również współgrać z odpowiednio dobranymi krzesłami. Dzięki utrzymaniu spójności w projektowaniu wnętrza, uzyskamy harmonię i odpowiedni charakter całej przestrzeni. Niektóre modele stołów w stylu prowansalskim posiadają możliwość rozkładania blatu. Ta opcja jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku organizowania okolicznościowych przyjęć, na których będą potrzebne dodatkowe miejsca. Eleganckie stoły w stylu prowansalskim są sercem domu. Przy nim jemy wspólne posiłki, prowadzimy ważne rozmowy,  celebrujemy chwile i cieszymy się rodzinną atmosferą. Dlatego ważne jest, aby nie bać się prostych form i eksperymentować z wystrojem wnętrza. Oryginalny projekt stołu w stylu prowansalskim zawsze się obroni.

Stoły w stylu prowansalskim gwarantują ponadczasowy design

Meble w stylu prowansalskim łączą w sobie klimat rustykalny, inspirowany siedliskiem. Odpowiednio dobrane mogą zainspirować do stworzenia przestrzeni wypoczynkowej również w ogrodzie lub na tarasie. Możliwości jest wiele, wystarczy zainspirować się klimatem płynącym prosto z Francji. Wybierając stół w stylu prowansalskim, dom staje się niezwykle przytulny.  Zachowując najwyższe standardy produkcji i zwracając uwagę na szczegóły, oferujemy Państwu meble, które będą zdobiły wnętrze przez wiele lat. W naszej kolekcji można znaleźć solidny stół w stylu prowansalskim tzw. “obiadowy”. Swoją formą, idealnie sprawdzi się nawet w niedużej kuchni. Do dyspozycji klientów posiadamy ponad dwadzieścia modeli różnorodnych stołów. Wszystkie produkty są w stylu prowansalskim o jasnym bądź ciemnym deseniu. Wystarczy aby znaleźć odpowiedni model, dla siebie i swojego wnętrza. Gwarantujemy, że wybrany stół będzie piękną dekoracją jadalni, kuchni czy letnich ogrodów. Projekty tworzone są przez wyjątkowych specjalistów, którzy swoją wiedzę wykorzystują tak, aby finalnie powstało arcydzieło.